Czechy, 250. rocznicę urodzin - Alois Klar |
Czechy wprowadzą do obiegu monety kolekcjonerskie upamiętniające 250. rocznicę urodzin - Alois Klar. Numizmaty zostaną wybite w srebrze wysokiej próby stemplem zwykłym oraz lustrzanym. Emisja planowana jest na 10 kwietnia bieżącego roku. więcej » |
Kanada, Modrosójka błękitna |
Kanada wyemitowała monetę okolicznościową przedstawiającą Modrosójkę błękitną. Numizmat wybito w Królewskiej Mennicy Kanady w nakładzie 30 tys. sztuk. Numizmat dostępny jest wyłącznie w zestawie monet obiegowych bitych stemplem zwykłym. więcej » |
RPA, John Maxwell Coetzee |
Republika Południowej Afryki wyemitowała monetę kolekcjonerską upamiętniającą noblistę Johna Coerzee. Numizmat wybito w srebrze wysokiej próby stemplem lustrzanym. więcej » |
Turcja, Lew azjatycki |
Turcja wprowadziła do obiegu monetę okolicznościową przedstawiającą Lwa azjatyckiego. Numizmat wybito w bimetalu w nakładzie 15 tys. sztuk. Lew azjatycki, lew perski (Panthera leo persica) − podgatunek lwa, ssaka z rodziny kotowatych (Felidae). Park narodowy w Gir Forest w stanie Gudźarat, w północno-zachodnich Indiach jest ostatnim naturalnym siedliskiem dla 359 lwów azjatyckich, które oddzieliły się od lwów afrykańskich ok. 100 tysięcy lat temu... więcej » |
Guernsey, 200. rocznica Bitwy pod Waterloo |
Guernsey wprowadziło do obiegu monetę kolekcjonerską upamiętniającą 200. rocznicę Bitwy pod Waterloo. Numizmat wybito w srebrze wysokiej próby stemplem lustrzanym. więcej » |
Luksemburg, Międzynarodowy Rok Lasów |
Luksemburg wprowadził na rynek zestaw okolicznościowy upamiętniający Międzynarodowy Rok Lasów. W blistrze okolicznościowym znalazły się wszystkie nominały monet obiegowych oraz osiem znaczków pocztowych. Monety wybito stemplem zwykłym ulepszonym. więcej » |
Na stronach Warszawskiego Centrum Numizmatycznego opublikowano listę pozycji które zostaną wystawione na 43 aukcji numizmatycznej. Aukcja odbędzie się 5 czerwca w Warszawskim hotelu Holiday Inn. | |
Więcej szczegółów na stronie: www.wcn.pl | |
Przykładowe ciekawsze pozycje: | |
Polska, Zygmunt I Stary 1506-1548, dukat 1532, Kraków (cena 200 000 zł) | |
POLSKA - Zygmunt I Stary 1506-1548, dukat 1532, Kraków, Aw: Popiersie króla w czepcu i w koronie, w otoku napis SIG I REX PO DO PRVSS 153Z, Rw: Tarcza herbowa, po jej bokach litery C-S, napis wokoło IVSTVS VT PALMA FLOREBIT, H-Cz. -, Kaleniecki s. 12, T. 1500, złoto 3,51 g, lekko pogięty i nieznacznie uszkodzony w tle, niezmiernie rzadka moneta znana jest ze zbiorów: Gabinetu Numizmatycznego we Wiedniu, kolekcji Potockich i Antoniego Czerwińskiego. Po wojnie dukaty takie dwukrotnie były w sprzedaży pierwszy w 1962 roku w Coins Galleries w Nowym Yorku, drugi w 2000 roku w Warszawskim Centrum Numizmatycznym. Oferowany egzemplarz pochodzi z 21. aukcji WCN |
Polska, Jan II Kazimierz 1649-1668, dukat 1649, Toruń (cena 40 000 zł) |
Jan II Kazimierz 1649-1668, dukat 1649, Toruń, Aw: Ukoronowane popiersie krola i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SUEC M D L R P Rw: Herb Torunia po bokach data i litery G - R wokoło napis MONETA AVREA CIVIT THORVNENSIS złoto 3.48 g, H-Cz. 9748 (R8), T. 75, Fr. 60, Kaleniecki s 435, niezmiernie rzadki i ładnie zachowany | |
Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673, dwudukat bez daty (cena 60 000 zł) |
Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673, dwudukat bez daty, Toruń, Aw: Popiersie i napis wokoło MICHAEL D G REX POLO M D L RVS PR, Rw: Widok miasta i napis wokoło EX AVRO SOLIDO CIVIT THORVNENSIS FIERI FEC, złoto 6.95 g, H-Cz. 2397 (R3), Fr. 66, Kaleniecki ss 463-464, rzadki i bardzo ładny egzemplarz, patyna |
II Rzeczpospolita 1918-1939 - Monety próbne, 100 złotych 1925, Mikołaj Kopernik (cena 30 000 zł) |
POLSKA - II Rzeczpospolita 1918-1939 - Monety próbne, 100 złotych 1925, Mikołaj Kopernik, srebro 24.43 g, Parchimowicz P-167.a, nakład 100 sztuk, piękna i bardzo rzadka moneta, patyna. |
1 złotych 1928, nominał w wieńcu (cena 10 000 zł) |
II Rzeczpospolita 1918-1939 - Monety próbne, 1 złotych 1928, nominał w wieńcu, tombak 5.72 g, Parchimowicz P-125.b wybito 8 sztuk, pięknie zachowany egzemplarz bardzo rzadkiej monety, patyna | |
źródło: Warszawskie Centrum Numizmatyczne | |
2010-05-06 |
Zaloguj się by uzyskać dostęp do pełnej zawartości serwisu:
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się w naszym serwisie.
Nie pamiętasz hasła? Przypomnij.
Regulamin | Praca | Kontakt | Reklama | Partnerzy Handlowi
Katalog monet Polskich Monety, Numizmatyka, Grading, Katalog monet Monety Europy Monety Francji Monety Australii Dukaty Lokalne Katalog Monet Polskich Katalog Monet Świata Monety ze świata Aukcje Numizmatyczne Grading Plan Emisyjny NBP Monety Ukrainy Plan Emisj Ukrainy Encyklopedia Numizmatyczna Kasy fiskalne Kraków Wyceny monet Wartości Monet Monety Numizmatyka Posnet Elzab Kasy online Kasy fiskalne dla prawników Numimax najlepszy Katalog Monet Polskich Skup monet Kraków Drukarki fiskalne Kraków Tanie kasy fiskalne Kraków Programy Numizmatyczne Kasy fiskalne dla lekarzy Kasy fiskalne online Sklep numizmatyczny Sprzedam monety Tanie kasy fiskalne Skup monet Monety Tanie drukarki fiskalne Numizmatyka Kasy fiskalne dla fryzjerów i kosmetyczek Kasy fiskalne dla lekarzy Drukarki fiskalne Wagi kalkulacyjne Monety Białorusi Kasa fiskalna Posnet Drukarki fiskalne Posnet Kasa fiskalna Elzab Drukarka fiskalna Elzab Novitus Kasa fiskalna Novitus Drukarka fiskalna Novitus Kasy online Kasy fiskalne online eparagon Kasy fiskalne online Kraków, Tanie kasy fiskalne Online Kraków, Kasy fiskalne Online Kraków, Kasy fiskalne Online