Ghana, Nawiedzone zamki - Tower of London |
Ghana wprowadziła do obiegu monetę kolekcjonerską "Nawiedzone zamki - Tower of London". Numizmat wybito w srebrze wysokiej próby stemplem antycznym. więcej » |
Korea, Południowa, Suncheonman International Garden Expo 2023 |
Korea, Południowa wprowadziła do obiegu monety kolekcjonerskie upamiętniające Suncheonman International Garden Expo 2023. Numizmaty wybito w srebrze wysokiej próby stemplem lustrzanym. więcej » |
Nowa Zelandia, Tonin nowozelandzki |
Nowa Zelandia wprowadziła do obiegu monetę kolekcjonerską przedstawiającą Tonina nowozelandzkiego. Numizmat wybito w złocie wysokiej próby stemplem lustrzanym. więcej » |
Francja, Francja postrzegana przez Jean-Paul Gaultier |
Francja wprowadzi do obiegu serię monet "Francja postrzegana przez Jean-Paul Gaultier. Emisja obejmie 24 monety o nominale 10 euro (bite w srebrze próby 0,333), 4 monety o nominale 50 euro (bite w srebrze próby 0,900) w tym dwie koloryzowane, 1 monetę o nominale 200 euro (bite w złocie próby 0,999) oraz 1 monetę o nominale 500 euro (bitą w złocie próby 0,999). więcej » |
Wyspa Niue, Uszatka zwyczajna |
Wyspa Niue wyemitowała monetę kolekcjonerską przedstawiającą Uszatkę zwyczajną. Numizmat wybito w srebrze wysokiej próby stemplem antycznym. więcej » |
Australia, 30. rocznica Dnia Pamięci Policji |
Australia wprowadziła do obiegu monetę okolicznościową upamiętniającą 30. rocznicę Dnia Pamięci Policji. Numizmato wybito w stopie aluminium i brązu w Królewskiej Mennicy Australii. więcej » |
Na stronach Warszawskiego Centrum Numizmatycznego opublikowano listę pozycji które zostaną wystawione na 43 aukcji numizmatycznej. Aukcja odbędzie się 5 czerwca w Warszawskim hotelu Holiday Inn. | |
Więcej szczegółów na stronie: www.wcn.pl | |
Przykładowe ciekawsze pozycje: | |
Polska, Zygmunt I Stary 1506-1548, dukat 1532, Kraków (cena 200 000 zł) | |
POLSKA - Zygmunt I Stary 1506-1548, dukat 1532, Kraków, Aw: Popiersie króla w czepcu i w koronie, w otoku napis SIG I REX PO DO PRVSS 153Z, Rw: Tarcza herbowa, po jej bokach litery C-S, napis wokoło IVSTVS VT PALMA FLOREBIT, H-Cz. -, Kaleniecki s. 12, T. 1500, złoto 3,51 g, lekko pogięty i nieznacznie uszkodzony w tle, niezmiernie rzadka moneta znana jest ze zbiorów: Gabinetu Numizmatycznego we Wiedniu, kolekcji Potockich i Antoniego Czerwińskiego. Po wojnie dukaty takie dwukrotnie były w sprzedaży pierwszy w 1962 roku w Coins Galleries w Nowym Yorku, drugi w 2000 roku w Warszawskim Centrum Numizmatycznym. Oferowany egzemplarz pochodzi z 21. aukcji WCN |
Polska, Jan II Kazimierz 1649-1668, dukat 1649, Toruń (cena 40 000 zł) |
Jan II Kazimierz 1649-1668, dukat 1649, Toruń, Aw: Ukoronowane popiersie krola i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SUEC M D L R P Rw: Herb Torunia po bokach data i litery G - R wokoło napis MONETA AVREA CIVIT THORVNENSIS złoto 3.48 g, H-Cz. 9748 (R8), T. 75, Fr. 60, Kaleniecki s 435, niezmiernie rzadki i ładnie zachowany | |
Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673, dwudukat bez daty (cena 60 000 zł) |
Michał Korybut Wiśniowiecki 1669-1673, dwudukat bez daty, Toruń, Aw: Popiersie i napis wokoło MICHAEL D G REX POLO M D L RVS PR, Rw: Widok miasta i napis wokoło EX AVRO SOLIDO CIVIT THORVNENSIS FIERI FEC, złoto 6.95 g, H-Cz. 2397 (R3), Fr. 66, Kaleniecki ss 463-464, rzadki i bardzo ładny egzemplarz, patyna |
II Rzeczpospolita 1918-1939 - Monety próbne, 100 złotych 1925, Mikołaj Kopernik (cena 30 000 zł) |
POLSKA - II Rzeczpospolita 1918-1939 - Monety próbne, 100 złotych 1925, Mikołaj Kopernik, srebro 24.43 g, Parchimowicz P-167.a, nakład 100 sztuk, piękna i bardzo rzadka moneta, patyna. |
1 złotych 1928, nominał w wieńcu (cena 10 000 zł) |
II Rzeczpospolita 1918-1939 - Monety próbne, 1 złotych 1928, nominał w wieńcu, tombak 5.72 g, Parchimowicz P-125.b wybito 8 sztuk, pięknie zachowany egzemplarz bardzo rzadkiej monety, patyna | |
źródło: Warszawskie Centrum Numizmatyczne | |
2010-05-06 |
Regulamin | Praca | Kontakt | Reklama | Partnerzy Handlowi
Katalog monet Polskich Monety, Numizmatyka, Grading, Katalog monet Monety Europy Monety Francji Monety Australii Dukaty Lokalne Katalog Monet Polskich Katalog Monet Świata Monety ze świata Aukcje Numizmatyczne Grading Plan Emisyjny NBP Monety Ukrainy Plan Emisj Ukrainy Encyklopedia Numizmatyczna Kasy fiskalne Kraków Wyceny monet Wartości Monet Monety Numizmatyka Posnet Elzab Kasy online Kasy fiskalne dla prawników Numimax najlepszy Katalog Monet Polskich Skup monet Kraków Drukarki fiskalne Kraków Tanie kasy fiskalne Kraków Programy Numizmatyczne Kasy fiskalne dla lekarzy Kasy fiskalne online Sklep numizmatyczny Sprzedam monety Tanie kasy fiskalne Skup monet Monety Tanie drukarki fiskalne Numizmatyka Kasy fiskalne dla fryzjerów i kosmetyczek Kasy fiskalne dla lekarzy Drukarki fiskalne Wagi kalkulacyjne Monety Białorusi Kasa fiskalna Posnet Drukarki fiskalne Posnet Kasa fiskalna Elzab Drukarka fiskalna Elzab Novitus Kasa fiskalna Novitus Drukarka fiskalna Novitus Kasy online Kasy fiskalne online eparagon Kasy fiskalne online Kraków, Tanie kasy fiskalne Online Kraków, Kasy fiskalne Online Kraków, Kasy fiskalne Online